undefined

Уряд Румунії затвердив нові поправки до Закону про громадянство, які змінюють порядок листування та встановлюють вимоги до апостилювання.

21 липня 2021 року Уряд Румунії затвердив нові поправки до Закону про громадянство, що змінюють порядок офіційного листування та встановлюють вимоги до апостилювання документів. 26 липня вони були опубліковані у випуску № 0731 вісника MONITORUL OFICIAL. Нововведення стосуються зміни процедури офіційної комунікації між ANC та претендентами на отримання румунського громадянства. Тепер за бажанням заявника офіційне листування (у тому числі надсилання додаткових запитів щодо надання документів) може здійснюватися електронною поштою.

Зокрема, конкретизовано вимоги щодо проставлення апостиля на документах: тепер у Законі про громадянство офіційно закріплено необхідність апостилювання або консульської легалізації (суперлегалізації) документів про румунське походження.

Очікуваний результат нововведень — прискорення комунікації між Комісією з громадянства та заявником. Так, у 2020 році представниками ANC було отримано лише 56% відповідей на письмові запити до претендентів на громадянство. Інші 44% листів поверталися назад зі статусом «Адресу не знайдено», «Термін зберігання минув», «Відмова від отримання» тощо.

Обсяг паперового документообігу на сьогодні становить понад 100 000 листів щорічно, що дає додаткове навантаження на державний апарат Комісії з громадянства. Термін відправлення листів варіюється в межах від кількох днів до кількох тижнів і навіть місяців, що закономірно збільшує терміни очікування, а це особливо критично, якщо йдеться про запрошення на складання присяги.

Прогнозується, що зміни в законодавстві спростять взаємодію з АНЧ, а також зроблять процес надсилання документів більш прозорим та безпечним.