undefined У листопаді 2017 року Радою Європейського союзу та Європарламентом був схвалений бюджет ЄС на 2018 рік у розмірі 160 млрд євро. Для непередбачених витрат встановлено резерв – 1,6 млрд євро.

За словами спецпредставника міністерства фінансів Естонії Мярта Ківіне, серед пріоритетів Європейського союзу на наступний фінансовий рік — врегулювання міграційних питань, підвищення безпеки громадян ЄС, збільшення інвестиційних вкладів, економічне зростання і створення нових робочих місць. Саме на реалізацію цих напрямів розраховано збільшення європейського бюджету.

У рамках економічного планування до 2020 року додаткове фінансування отримають певні державні проєкти. Йдеться про дослідницьку програму Horizon 2020, програму студентських обмінів Erasmus, а також будівництво європейських транспортних, комунікаційних та енергетичних мереж. Також планується збільшення бюджету у сфері IT, транспорту та енергетики (на 7,9%). Підтримка програм розвитку молоді зросте на 12,1% — до 2,3 млрд євро. Фінансування Туреччини, навпаки, зменшиться до 105 млн євро через порушення прав людини та свободу засобів масової інформації в країні.

Зазначимо, що одним із провідних завдань Ради Європейського союзу на 2018 рік стало залучення інвестицій до Європи. Для іноземних інвесторів діють державні програми, що дозволяють купити громадянство ЄС за інвестиції. Європейська економіка постійно розвивається, тому оформлення громадянства ЄС — це можливість не лише отримати другий паспорт розвиненої країни, а й забезпечити гідне майбутнє для своєї сім'ї.