undefined

З 1 січня 2019 року Румунія заступила на посаду голови Ради ЄС на період до 30 червня 2019 року. Після приєднання держави до Європейського Союзу у 2007 році — це одна з найзначніших подій для румунів.

Символічна передача обов'язків Румунії від Австрії відбулася на зустрічі уповноважених представників двох держав у Бухаресті 21 грудня 2018 року. Офіційну церемонію призначено на 10 січня 2019 року. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Румунія «технічно добре підготовлена» для ухвалення керівництва Радою Євросоюзу.

Порівняно з Європарламентом, Рада ЄС є головною частиною законодавчої влади. Головування виконується урядом країни, яка обіймає посаду на піврічній основі. Кожна наступна держава продовжує роботу над завданнями попереднього, користуючись правом початкового розгляду пріоритетних для своєї країни цілей.

Румунський уряд не проґавить шанс стати частиною Шенгенської зони, використовуючи всілякі ресурси для приєднання до Шенгену у 2019 році. Румунія увійде до Шенгенської зони без умов. Про це категорично заявив Огнян Златєв, представник Єврокомісії. На сьогодні Румунія реалізувала всі вимоги Європарламенту до вступу країни до Шенгену.

Жан-Клод Юнкер підтримує Румунію та прогнозує вступ держави до Шенгену до закінчення дії повноважень нинішньої Європейської комісії. Згідно з правилами Шенгенської угоди, усуваються внутрішні кордони між державами, які підписали договір, і збільшується зовнішній прикордонний контроль з країнами, які не входять до складу об'єднання. Зокрема, приєднання до Шенгенської зони збільшує кількість країн безвізового в'їзду для громадян Румунії, надає відкритий доступ до вільного переміщення товарів та капіталу Європою, зміцнює співпрацю з європейськими судовими та правоохоронними органами.

Девізом Румунії на період посади країни-керівника Ради ЄС стала «Згуртованість, спільна європейська цінність». Прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле заявила, що сьогодні важливим є фактор переходу від Європи, яка захищає, до об'єднаної Європи. Румунський уряд «працюватиме заради сильнішої, більш згуртованої та демократичної Європи», сказано в офіційній заяві. МЗС Румунії у програмі головування визначило чотири основні напрями над розвитком ЄС:

1. Посилення позицій на політичній арені

Цей напрям передбачає збільшення необхідних ресурсів для виконання зобов'язань країн Євросоюзу перед іншими державами, а також для розвитку оборонних можливостей і зовнішньої безпеки.

2. Згуртованість

Уряд передбачає організацію роботи над об'єднанням країн ЄС з метою забезпечення стабільного розвитку всіх європейських держав та їхніх громадян.

3. Безпека

Румунія має на меті зміцнити взаємодію між системами внутрішньої безпеки Євросоюзу для захисту в різних напрямках, в кіберпросторі тощо.

4. Розвиток спільних цінностей

Для Румунії пріоритетними напрямами є посилення захисту традиційних цінностей Євросоюзу та політики з протидії дискримінації.

Під час свого головування Румунія планує розв’язати багато питань, дотичних до майбутнього країн Європейського Союзу. Посада голови Ради ЄС — вагомий крок на шляху розвитку та досягнення статусу впливової держави у світі.